Kapat

Badem Yağının Kirpiklere Faydası ve Uygulanışı

Anasayfa
Kadın&Yaşam Badem Yağının Kirpiklere Faydası ve Uygulanışı

Badem yağı uzun zamandır kozmetik sanayide kullanılmaya devam eder. Saçlardaki ve kaşlardaki etkisi artık kanıtlanmıştır. Saçları ve kaşları nasıl dolgun yapıyorsa kirpiklerde de aynı etkiyi gösterir.

Badem yağı, uzun zaman önce kadınlar tarafından fark edilmiştir. Saçları uzatma ve daha dolgun gösterme etkisi ile kendisine olukça fazla bir şekilde kullanma alanı açmıştır. Kadınlar için güzellik son derece öenmlidir. Her dönemde kadını güzel gösteren bazı unsurlar vardır. Bu unsurlar kimi dönemlerde değişiklik gösterebilir. Ancak bir takım unsurlar her dönem için aynı oranda bir etkiye sahiptir. Bunun için de kadınlar o güzellik ölçütüne her dönemde ulaşmak ister.

Kadınların güzellik kıstasları içerisinde uzun saçlar ve dolgun bir saç görünümü her zaman ön sıralarda olmuştur. Bu nedenle de tarihin çeşitli dönemlerinde kadınlar uzun ve dolgun saçlara ulaşacak bir formül arayışına girmiştir. Günümüzde de takma saç gibi seçenekler ile dolgun saçlara sahip olmaya çalışan kadınlar için doğal yöntemler daha fazla tercih unsuru olur.

Saçlardaki dolgunluk gibi kaşlarda da gittikçe kalınlık moda olmuştur. Kalın kaşlar tarihin belirli dönemlerine damgasını vurmuştur. Günümüzde de kalın kaş oldukça modadır. Hem saç hem de kaş için güçlü ve dolgun görüntü badem yağı ile kullanılmaya başlanmıştır. Şimdi de badem yağı etkisinin kirpikler üzerindeki durumu belirlenmeye çalışılmaktadır.

Badem Yağının Kullanımı

Düzenli olarak kirpiklere badem yağı kullanmak; kirpiklerin daha da güçlenmesine ve uzamasına olanak sağlar. Çünkü özellikle göz makyajı ile birlikte kirpiklerimizdeki kök kısmı sertleşmeye başlar. Bu sertleşme sonucunda da kirpiklerin oksijene ulaşması ve nefes alması önlenir. Bu durum da zaman içerisinde kirpiklerde cansızlık başlatır. Böylece kirpikler sert tabaka karşısında dökülür.

Dökülen kirpikler kadınların en sevmediği görüntüdür. Çünkü güzellik ile uzun ve sağlıklı kirpikler özdeş bir halde yansıtılmaktadır. Kadınlar da kirpiklerini uzatmak ve daha güçlü bir hale getirebilmek için elinden gelen her şeyi yapmıştır.

Düzenli olarak badem yağı kullanan kadınların kirpik köklerinde yumuşama meydana gelir. Bu yumuşama ile köklerin nefes alması sağlanır. Böylece köklerin oksijene kavuşması ile birlikte kadınlar oldukça güçlü ve sağlıklı kirpiklere ulaşır.

Badem Yağının Kirpiklere Uygulanması

Badem yağı uygulaması ile uzun kirpiklere ulaşmak oldukça kolaydır. Bunun için bir pamuğa dökülen badem yağı kirpiklere sürülür. Bir süre bekledikten sonra da duru su ile temizlenir. Bu sayede güçlü ve dolgun kirpiklere de ulaşma olanağı elde edilir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: