Kapat

Avokadolu Nem Maskesi Nasıl Yapılır?

Anasayfa
Kadın&Yaşam Avokadolu Nem Maskesi Nasıl Yapılır?

Nem maskesi hem kadınlar hem de erkekler için adeta bir zorunluluk haline gelmiştir. Yaz ve kış aylarında çok sıcaktan ya da çok soğuktan cilt tüm nemini kaybeder. Bu nedenle de dışarıdan cildimize bir nem takviyesi yapmamız gerekmektedir.

Nem maskesi konusunda piyasada oldukça fazla miktarda ürün vardır. Ancak kadınlar bu ürünlerin kullanıma çok fazla ağırlık vermezler. Çünkü bu ürünlerin bir kısmında içerisinde kimyasallar da bulunur. Bu da cilde zarar verebilir. Cildin en doğal hali ile neme doyması için de doğal yüz maskeleri yapılır. Bu sayede insanlar istediği anda kendi maskelerini kendileri yapabilirler.

Yüz maskesi içerisinde en fazla tercih edilen ürün avokadodur. Bunun nedeni avokadonun içerisinde çok fazla nem taşımasıdır. Bu nem sayesinde de özellikle kadınlar kuruluk problemlerinden de kurtulma olanağını elde eder.

Avokadolu Nem Maskesi

Avokadolu nem maskesi son dönemlerde kadınlar tarafından sıklıkla kullanılan bir maskedir. Kadınlar avokadonun faydalarını kullanarak ciltlerini her zamankinden daha güzel bir görünüme ulaştırır.

Avokado, içerisinde pek çok vitamin ve minerali barındıran bir meyvedir. Avokado içerisinde A, B, C, E ve K vitaminleri bulunur. Bu sayede sadece cilde nem sağlayan bir meyve değildir. Aynı zamanda cildi yaşlılık karşıtı dinç görüntüsüne ulaştırır.

Avokadolu Nem Maskesi Yapımı

Avokadoyu ortadan ayırdıktan sonra yarısını ezin. Bu işlem sırasında sadece yarım adet avokado kullanılacaktır. Daha sonra ezdiğiniz avokado üzerine biraz badem yağı gezdirin. Bu ölçü yaklaşık bir tatlı kaşığı olacaktır. Üzerine bir tatlı kaçığı da bal eklemeniz gerekmektedir. Avokado nem maskesi yapımı için bu üç ürünü karıştırıp yüzünüze uygulamanız yeterli olacaktır. Bu sayede kısa süre kullanımda cildinizin nem değeri tekrar korunacaktır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: