Kapat

Arda Turan Milli Formaya Tekrar Kavuşmak İstiyor!

Anasayfa
Gündem Arda Turan Milli Formaya Tekrar Kavuşmak İstiyor!
Arda Turan Milli Formayı Yeniden İstiyor

Arda Turan’dan Federasyona Çağrı!

Önce olayları özetlemekle başlayalım. Arda Turan milli takımı neden bırakmıştı? Şimdi ne oldu da geri dönmek istiyor? Fatih Terim’in istifası ile Arda Turan’ın milli takıma dönme isteği arasında bir bağlantı olabilir mi? Gelin önce bu soruları cevaplayalım ve yorumlayalım.

Geçtiğimiz aylarda takım uçağıyla Kosovaya doğru giderken uçakta yaşanan tatsız olaylar olmuştu. Olaylar Arda Turan ve gazeteci Bilal Meşe arasında gerçekleşmişti. İddialara göre Bilal Meşe Arda Turan hakkında daha öncede uygunsuz haberler ve içerikler yani rencide edici paylaşımlar yapmıştı. Arda Turan’ın ailesine söz edilmesi söz konusu olmuştu. Bu ikili daha sonra uçakta karşılaşıyorlar ve söylentilere göre Arda Turan Bilal Meşe’ye sözlü ve fiziksel olarak saldırıda bulunmuştu. Olayları takım arkadaşları, milli takım yetkilileri, gazeteciler ve sportif görevliler ayırarak müdahalede bulunurken Fatih Terim olaylara seyirci kalmıştı. Belkide takımda istemediği Arda Turanı kadro dışı bırakmak için güzel bir sebepti bu.

Uçaktan inince olaylar basına yansımıştı ve olayla ilgili hemen basın toplantısı gerçekleştirildi. Basın toplantısında konuşan Fatih Terim, Arda Turan’ın uçakta yaptığı sözlü ve fiziksel saldırılar karşısında şok olduğunu, bu tarz hareketlerin ona yakışmadığını, ve yine bu tarz hareketlerin kendisine ve milli takıma zarar vereceğini dile getirerekten Arda Turan’ı kadro dışı bırakmıştı. Daha sonra kameralar karşısına geçen Arda Turan’da ailesine laf eden herkesten elbet bir gün hesap soracağının örneğini sergilediğini açıklamış ve bundan sonra milli takım forması giymeyeceğini belirtmişti.

Arda Turan Milli Formayı Yeniden İstiyor

Arda Turan Milli Formayı Yeniden İstiyor

Fatih Terim’in İstifası

Geçtiğimiz günlerde de Fatih Terim’in beklenmedik bir istifası gerçekleşmişti. Fatih Terim bir mekan basmış ve bu görüntüler internete sızmıştı. Daha sonrasında Fatih Terim de daha fazla milli takıma zarar vermemek adına milli takımı artık çalıştırmayacağını açıkladı. Fatih Terim’in istifası ardından Arda Turan’ın İnstagram hesabından beğendiği göndermeli bir söz çok konuşulmuştu.

Arda Turan Geri Dönmek İstiyor!

A milli takımın başına gelen ünlü teknik adam Lucescu ile birlikte Arda Turan’da milli formayı giymek istediğini Twitter üzerinden paylaştığı bir tweet ile duyurdu. Fatih Terim gidip yerine Lucescu gelince Arda Turan’da bu konuda epey sevinmiş görünüyor ki hemen milli formayı giymek istediğini ve bu kalan dört zorlu maçta takımına ve ülkesine fayda sağlamak istediğini resmen federasyona iletti. Şimdi herkes federasyondan gelecek cevabı ve açıklamayı bekliyor.

İşte Arda Turan’ın Geri Dönmek İstediğini Açıkladığı O Yazı:

Arda Turan Milli Takım Açıklaması

Arda Turan Milli Takım Açıklaması

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: