Kapat

Apple’ın 6.1 İnç LCD Ekranlı Yeni Nesil Özür Dileme Planı

Anasayfa
Gündem Apple’ın 6.1 İnç LCD Ekranlı Yeni Nesil Özür Dileme Planı

Tanıtılması planlandığı ilk günden bu yana kimselerin dilinden düşmeyen iPhone X satışları gerek Samsung’un “gerçek tam ekran” vaadi ile çıkardığı telefonları, gerekse Huawei’in Yüksek Performans cihazları sayesinde oldukça düştü. Bunu herkesten önce fark eden Apple firması ise bu sefer bu hatalarının telafileri niteliğinde FaceID özelliği ile birlikte gelecek olan iPhone X’in “abilerini” tanıtmayı düşünüyor. Bunu dünyada nam salmış Apple analiz uzmanı Ming-Chi Kuo’nun çeşitli yatırımcıları ile birlikte 2018’de satışa sunulması beklenen yeni nesil IPhone’ların tedarikçi raporları ve detaylarını içeren bir dosya paylaşması ile bizler de öğrenmiştik. Ming-Chi Kuo’nun bunları paylaşmasının ardından ortaya attığı bir not ile artık diyebiliriz ki Apple daha önce çıkan dedikoduları haksız çıkarmayacak bir şekilde yeni iki IPhone modeli çıkarmayı ve bunların yanında ekstradan 6.1 inç ekran genişliğine ve LCD ekrana sahip yeni bir iPhone daha tanıtacak.

Yeni iPhone’ların Pilleri Ne Durumda?

Diğer iki yeni iPhone’ların ekranlarının birisi 5.8 inç, diğeri ise 6.5 inç boyutlarında olacak. Bu değerli bilgilerle birlikte Kuo bu telefonların pil kapasitelerini de ön gördüğü bir bilgi daha yayınladı. Bu bilgide 6.5 inçlik ekranı olan yeni iPhone modelinin pilleri 3300-3400mAh olacak. iPhone X’in küçük abisinin, yani 5.8 inçlik yeni nesil iPhone’un 2700-2800mAh bir pille piyasaya çıkacağına değinmişti Kuo. Apple bu şekilde pil konusunda yine bildiğini okuyor ve pil konusundaki eksiklerini yükseltmemeye karar veriyor gibi görünüyor. Çünkü iPhone X’un 2716mAh gibi bir pille geldiğini biliyoruz.

Yeni iPhone’lar Ne Zaman Çıkacak?

Ming-Chi Kuo’nun verdiği talimatlara göre büyük ağabeyin tanıtılması biraz gecikebilir. Ancak Apple firmasının bu üç yeni iPhone’u en geç Eylül’de bizlere sunacağı detayını da eklemeyi unutmamış Kuo. Türkiye fiyatları ne olur bilinmez. Şimdiden birşey söylemek doğru olmayabilir ancak Kuo’nun bundan öncesinde yayımladığı notlarında geçirdiği bir paragrafta 6.1 inç boyutundaki LCD ekranlı yeni iPhone modeli maksimum 800 dolar olacağına dair satırlar bulunmakta. Tasarımda pek bir değişiklik yapmayacağını uman Kuo’ya göre yeni nesil iPhone’lar iPhone X’un tıpatıp aynı tasarımına sahip olacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: