Kapat

Aldatan Erkek Nasıl Davranır?

Anasayfa
Kadın&Yaşam Aldatan Erkek Nasıl Davranır?

Kadınlar sezgileri çok yüksek olan varlıklardır. Kadınlarda olan bu özellik, erkeklerde neredeyse hiç gelişmemiştir. Bu nedenle kadınlar beraberliklere bir puan önde başlar. Bir kadın aldatan erkek değişimlerini hemen sezebilir.

 

Aldatan Erkek Davranışları

Bir erkek eğer aldatıyorsa bunu hiç hissettirmemeyi genelde başaramaz. Yapılan araştırmalar, kadınların aldatması durumunda bunu hissettirmemekte çok daha başarılı olduklarını göstermektedir. Bu nedenle, eğer erkek aldatıyorsa, bir şekilde belli edecektir.

Erkek birden değişecektir. Bu değişim olumlu yönde de olabilir olumsuz da. Birden size çok ilgili davranmaya başlayabilir. Çiçekler, hediyeler gelmeye başlar ve bunun nedeni duyduğu suçluluk duygusunu hafifletmektir. Bunun tam tersi de olabilir. Kilo aldığınızı söylemeye, saçınızı beğenmediğini ifade etmeye başlayabilir. Bu arada ayna karşısından ayrılmayacak ve kendisine hayranlıkla izlemeye başlayacaktır.

Erkekler her şeye hayır demeye, sürekli huzursuzluk çıkarmaya başlayabilir. Bunun amacı kadını çileden çıkarıp agresifleşmesini sağlamaktır. Aldatma konusunu araştıran uzmanlar, kadınların bağırmasının eşlerine aldatan erkeklere iyi geldiğini saptamışlardır. Böylece kadını suçlayabilecek ve aldatıyor olmalarını maruz görebileceklerdir. Eşleriyle iletişim problemleri yaşadıklarını, ilişkilerinin eskisi gibi olmadığını toplum içinde söylemeye başlayabilirler. Bunun nedeni de eğer birisi yakalarsa haklı olduklarının zeminini hazırlamaktır.

Erkekler yaşlanmaktan kadınlardan daha çok korkar. Belli bir yaşa gelen erkekler kendilerini genç hissettirecek kadınlara ihtiyaç duyar ve aldatan erkek en çok bu yaş aralığında görülür. Orta yaşa gelen erkekler, özellikle kendilerinden yaşça oldukça küçük kadınlara karşı ilgi duymaya başlar. Bu kadınların ilgisi onlara kendilerini genç hissettirmektedir. Yaşanan cinsel birliktelikler hala güçlü olduklarını ve cinsel açıdan bir şey kaybetmediklerini kendilerine ispat eder.

Baskın bir kadınla beraber olan erkeklerde aldatma eğilimi çok görülüyor. Baskın kadınlar erkeklik egolarını tetikliyor ve bu egosunu beraber olduğu kadınla gideremeyen erkekler aldatma yolunu seçebiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: