Kapat

2018 Yılının En İyi Korku Filmleri

Anasayfa
Film&Sinema 2018 Yılının En İyi Korku Filmleri

Beyazperde her yıl onlarca Korku Filmine ev sahipliği yapıyor ve seyircilerle buluşturuyor.Tabi ki bu filmler içerisinde izleyenleri tatmin eden kaliteli yapımlar ön plana çıkıyor ve o yılın korku filmleri arasından sıyrılıp farklı bir kategoriye oturuveriyor.İçinde bulunduğumuz 2018 yılının en iyi korku filmleri ni sizler için bu yazımızda tek başlık altında toplayacak ve bir nevi size film tercihlerinizde yol gösteren bir rehber oluşturmaya çalışacağız.

Sessiz Bir Yer-A Quiet Place-İMDB 8.0

Nisan ayında vizyona giren film 2018 yılının en iyi korku filmi olmaya aday.Zira İMDB genelinde 8.0 gibi iz bırakacak bir puan almış durumda.Konusu itibari ile de oldukça etkileyici diyebiliriz.

2 çocuklu bir aile şehir hayatından uzak kırsal bir mekanda sessiz sakin bir hayat sürmektedir.Beden dilleri ile anlaşan bu aile gıcırtı çıkaracak her türlü adımdan,ses çıkaracak her türlü hareketten uzak durmaktadır.Taki bir gün küçük çocukları oyun oynarken bir lambayı devirene dek.Bu sessiz hayatın içinden çıkagelen bu ses ailenin yıllardır kaçtığı peşlerindeki varlığın dikkatini çekecek ve aile sessizliğin bozulmasının bedeliyle yüzleşecektir.

Karanlık Sır-Marrowbone-İMDB 6.6

İçinde bulunduğu dönemi hakkıyla izleyiciye yansıtan 2018 yılının başarılı yapımlarından biri olan Karanlık Sır filminde;Jack ve 3 kardeşi annelerinin ölümünün ardından yetimhaneye gönderilmemek için gizemli ve bir o kadarda tehlikeli bir oyuna girişirler.Annelerinin ölümünü herkesten gizleyecekler ve o yaşıyormuş gibi hayatlarına devam edeceklerdir. Jack ve kardeşlerinin tek sırrı bu değildir ki herkesten sakladıkları diğer sırları ölümcül sonuçlar doğurmaya gebedir.Ağır tonda ilerleyen film içinde barındırdığı gizemle izleyici sıkmadan seyir zevki yüksek bir senaryoya sahip.6 Nisan’da Türkiye’de vizyona giren filmi mutlaka izleyin deriz.

Ruhlar Bölgesi 4 Son Anahtar-İMDB 5.7

2018 yılında vizyona giren serinin son filminin korku filmi severleri pek tatmin ettiği söylenemez.Seri başlangıcında ki değerini yavaş yavaş kaybediyor gibi görünüyor ki bu da akıllara devam filmleri ile kalitesini yitiren eski serileri getiriyor.Yine de 2018 yılının en iyi korku filmlerinden biri olduğunu söylemek yanlış olmaz.Nitekin alt yapısındaki kalite her ne kadar beklentileri karşılayamasada iyi bir film olduğu gerçeğini değiştirmiyor.

Konusuna gelecek olursak;Serinin ilk üç filminin ana ve değişmez karakteri Elise’nin çocukluğu üzerine oturtulan bir senaryoya sahip olan filmde;Elise çocukluğunun geçtiği eve geri dönmek ve geçmişiyle yüzleşmek zorunda kalıyor.

Hereditary-İMDB 7.3

8 Haziran’da ABD’de vizyona girecek filmin Türkiye’de ne zaman vizyon göreceğine dair ise net bir takvim henüz belirlenmiş değil.Korku filmi severlerce yılın merakla beklenen filmlerinden biri olan Hereditary beklentilere olumlu cevap verebilecek bir senaryoya sahip.

Hereditary filmi kısaca konusu;Graham ailesinin en yaşlı üyesi Ellen’ın ölümünün ardından kızı Annie ve ailesi atalarından kalan gizemi yavaş yavaş keşfetmeye başlarlar. Annie ve aile üyeleri zamanla bu gizemin atalarından kendilerine kalan karanlık bir mirasın parçası olduğunu ve kaderlerinin bu karanlığa hapsolduğunu anlamaya başlayacaklardır.Aile üyeleri önlerine sunulan mirasın parçası olan karanlık kaderin çizdiği yoldan kurtulmak için amansız bir mücadelenin içine gireceklerdir.

Rahibe-The Nun

Korku Seansı serisinin ikinci filmini seyredenlerin aşina olduğu bir karakter Rahibe filminde başrole oturuyor.Valak isimli bu rahibenin ana temada yer aldığı filmde yönetmen ve senarist koltuğunda Korku Seansı filminin kadrosunun bozulmmış olması konu ve kalite itibari ile korku seansı filmini aratmayacak başarılı bir korku filminin ufukta olduğu izlenimini oluşturuyor.Filmin bu yılın Eylül ayında vizyona girmesi bekleniyor.

Ziyaretçiler 2 Gece Avı-İMDB 5.7

2008 yılında çekilen Ziyaretçiler filminin devamı niteliğinde olan filmin senaryosu ise ilk filmden tamamen bağımsız ama ana karakterlerimiz Liv Tyler ve Kristen yine yerli yerinde duruyor.İlk filmin sonunda öldüğü izlenimi verilen ikili ikinci filmde dip diri karşımıza çıkıyorlar.

Filmin Konusuna gelecek olursak;Araçlarıyla seyahat eden 4 kişilik bir aile konaklamak üzere bir bir prefabrik ev kiralar.Başlarda herşey keyifli giden seyahatlerine uygundur yalnız bir müddet sonra ziyaretlerine gelen 3 kişilik maskeli grup onlar için geceyi tam anlamıyla cehendeme çevirecektir.

Kaplanlar Korkmazlar-Tigres Are Not Afraid-İMDB 7.4

Sıradan bir film olmadığını ve farklı bir tarza sahip olduğunu belirtelim.Zira bu nedenden ötürüde imdb genelinde 7.4 gibi kayda değer bir puan almış durumda.Filmin baş rolünde çocukların yer aldığını da belirtelim.Meksika yapımı olan filmde Meksika sokaklarının havasını soluyabiliyorsunuz.Bir çete ve o çete tarafından aileleri kaçırılarak öldürülmüş bir grup çocuk ve bu çocukların sokak şartlarında o çeteden intikam alma mücadelesi filmin kısaca konusu diyebiliriz.

Gizemli Ev-Winchester-İMDB 5.4

Film efsanelere dayanan ve gerçek olduğu iddia edilen bir hikayeye sahip.Orta Çağ da ortaya çıkan Winchester marka tüfeklerin 19.yy sonlarında varisi olan Sarah kocasının ve kızının ölümünden duyduğu üzüntü ile medyuma gider.Medyum;varisi olduğu Winchester tüfekleri ile öldürülenlerin ruhlarının ailesine musallat olduğunu söyler.Sürekli olarak bir ev inşa etmesi gerektiğini aksi halde bu durumun devam edeceğini belirtir.Bunun üzerine devasa bir malikane inşa edilmeye başlar ve bu inşaat 38 yıl boyunca devam eder.Ortaya labirenti andıran çıkmaz noktaları olan delice bir yapı çıkar.

Hikaye gerçekten etkileyici lakin filmin işlenişi konusunda sıkıntılar olduğu söylenebilir.

Cloverfield Paradoksu-İMDB 5.6

Cloverfield Yolu filminin devam filmi niteliğinde olmasına karşın farklı bir senaryoya sahip olan film bilim kurgu ile korkuyu bütünlüyor.İlk filmle alakası ve bağlantısı olmadığını belirtelim.Son yılların başarılı yapımcı firması Netflix tarafından vizyona sürülen film türün severlerince başarılı bulundu.

Filmin Konusuna gelecek olursak;Dünya üzerinde hammadde ve enerji kaynakları konusunda kıtlık yaşanmaktadır.Uzay görevinde olan bir grup astronot Dünya’nın enerji ihtiyacını karşılacak bir kaynak keşfeder.Bu kaynak üzerinde yapacakları çalışmalar hiç beklemedikleri tehlikeleri onların karşılarına çıkaracaktır.

Slender Man

2018 yılının en fazla merak konusu olan korku filmlerinden biri kuşkusuz Slender Man.Oyununu bilenler korku temalarında ki başarıları takdir etmişlerdir.Zira filminde oyunu andırması ve korku konusunda doyurucu olmasa beklenmekte.Filmin konusuna gelecek olursak.Kasabada yaşayan çocuklar bir bir kaybolmaya başlamıştır.Bu durum akıllara bir seri katil vakası getirsede beklenenden çok daha farklı ve dehşet verici bir yaratık olayların baş kahramanıdır.Filmin Mayıs ayında vizyona girmesi beklenmekte.

GÜNCELLENECEKTİR TAKİPTE KALIN…..

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: